Antywłamaniowe bramy garażowe typu EURO od Normstahl

bramy Normstahl

źródło: www.normstahl.com

Jak wiadomo, każdy garaż powinien być odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem. Doskonałym pomysłem jest zamontowanie profesjonalnych antywłamaniowych bram garażowych. Często jednak trudno zdecydować się na konkretnego producenta czy dany model, ponieważ firmy zajmujące się produkcją i montażem bram antywłamaniowych pojawiają się jak grzyby po deszczu. Dziś chcę przyjrzeć się bliżej antywłamaniowym bramom garażowym EURO, które znajdują się w ofercie Normstahl Entrematic.

Znawcom branży marki Normstahl nie trzeba chyba przedstawiać. Firma działa na rynku już od kilkadziesięciu lat. Jej początki to powojenne Niemcy, To tam właśnie w 1946 r. powołano do życia firmę Normstahl GmbH. Od tamtego czasu producent zdobył zaufanie i uznanie już u kilku pokoleń swoich klientów w Niemczech, a potem w całej Europie. Dziś uznaje się Normstahl za jednego z największych europejskich producentów bram garażowych.

Jednymi  z najczęściej wybieranych przez klientów bram antywłamaniowych są bramy segmentowe górne typu EURO. Skąd bierze się tak ogromna ich popularność? Na początku warto zwrócić uwagę na to, że tworząc projekt bram sekcyjnych EURO, ich producent postawił na połączenie kilku istotnych elementów zabezpieczających w jeden solidny system. Dzięki temu brama taka jest naprawdę skuteczną barierą przeciwko wtargnięciu do garażu nawet doświadczonego włamywacza.

Jakie elementy składają się na ten niezawodny system? Zacznę od tego, że brama EURO posiada klasę antywyważeniową WK2, a oznacza to, że jej wyważenie będzie dla złodzieja bardzo trudne. Dzięki temu właściciele będą mieli dużo większą szansę nie tylko na zapobieżenie samej kradzieży, ale także na uniknięcie uszkodzeń dokonanych przy próbie włamania używanymi przez włamywacza narzędziami.

Kolejna sprawa to dwa wyjątkowo wytrzymałe rygle, które stanowią standardowe wyposażenie takiej bramy. Maksymalne sprzężenie z automatyką antywłamaniowej bramy segmentowej sprawia, że po zamnknięciu zostaje ona zaryglowana jednocześnie w dwóch punktach. Dzięki zastosowaniu systemu tzw. aktywnego ryglowania, przed otwarciem bramy automat sam ją odryglowuje, a więc zabezpieczenia te nie utrudniają codziennego użytkowania bramy.

Brama Normstahl EURO nie jest dociskana – jak wiele innych tego typu bram – do powierzchni li tylko przy pomocy automatu. W tym wypadku mamy do czynienia ze współpracą automatu z innowacyjnym zamkiem ryglującym. Co to oznacza? Choćby to, że nawet założenie tzw. dźwigni o sile oscylującej wokół 1 tony nie wystarczy, by brama została sforsowana.

Nie można zapomnieć też o tym, że skuteczność omawianego wyżej dwupunktowego systemu ryglowania została podwyższona dzięki zastosowaniu kilku dodatkowych mechanizmów. Chodzi tu o wyjątkowo odporny i wytrzymały profil prowadnicy zabezpieczający przed wyważeniem rolek jezdnych oraz nowoczesny wspornik z rolką jezdną, która osadzona została na łożyskach kulkowych. Wspomniany wspornik posiada poza tym metalową osłonę na rolce. To wszystko niejednokrotnie może zniechęcić potencjalnego złodzieja.

Koniecznie wspomnieć trzeba też o stalowym wzmocnieniu prowadnicy łukowej chroniącemu górne rolki jezdne, bezpiecznej klamce zewnętrznej wyposażonej w świetnie ukryty cylinder zamka. Wszystkie okucia, zawiasy itp. są osłonięte, a więc – choć chronią garaż, nie stanowią jednocześnie zagrożenia dla domowników.

Podobne porady

 • źródło: pinterest.comSegmentowe bramy garażowe – jakie mają zalety?
  Bramy segmentowe cieszą się dużą popularnością. Uważane są za wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla każdego garażu. Nic dziwnego, posiadają one wiele zalet. Podstawową ich zaletą jest to, że nie b...
 • źródło: pinterest.comAntywłamaniowa brama garażowa sposobem na złodzieja
  W garażach trzymamy bardzo cenne przedmioty, takie jak narzędzia, rowery, motory i oczywiście samochody. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że narażone są one na kradzież. Utrudnić ją może nowoczesn...
 • źródło: www.vertical-rolety.plRolety antywłamaniowe PE-44 – Vertical Wojciechowski
  Atestowane rolety zewnętrzne PE-44, oferowane przez firmę Vertical Wojciechowski, posiadają drugą klasę odporności na włamanie. Potwierdzone to zostało przez specjalistyczne badania. Badania te prz...
 • źródło: pinterest.comJakie są klasy okien antywłamaniowych?
  Montowanie okien antywłamaniowych w domach cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli i ty rozważasz ich zakup, musisz podjąć decyzję, jaki ich rodzaj będzie dla ciebie najodpowiedniejszy. R...
 • źródło: pinterest.comGdzie montować okna antywłamaniowe?
  Złodzieje dostają się do domów najczęściej przez drzwi i okna, które są uważane za najsłabsze punkty budynków. Policyjne statystyki alarmują: ok. 78% włamań następuje przez okna parterowe. Fachowc...