Jak wybrać roletę antywłamaniową?

Źródło: www.liradom.com.pl

Źródło: www.liradom.com.pl

Bardzo ważną kwestią dla większości osób jest zabezpieczenie mieszkania czy domu przed włamywaczami i niechcianymi intruzami. Istotne jest zatem zapewnienie bezpieczeństwa sobie, swojej rodzinie oraz naszemu majątkowi. Włamywacze mają dwa wejścia do domu, przez drzwi lub okno. Warto zainwestować w solidne drzwi antywłamaniowe. Jednak nie dają one stuprocentowej ochrony. Należy także pamiętać o zabezpieczeniu okien, do czego służą rolety antywłamaniowe. Przed zakupem warto pamiętać o kilku wskazówkach.

Aby roleta antywłamaniowa w pełni mogła spełniać swoja funkcję, musi być solidnie wykonana. Zwykle takie rolety są wykonane z aluminium, trzeba jednak zwracać uwagę także na jakość prowadnic i innych elementów. Pancerz powinien być mocny i trwały. Jeśli decydujemy się na zakup takiej rolety, nie oszczędzajmy, bo w tym wypadku to naprawdę nie popłaca.

Źródło: www.rollershutters-seb.co.uk

Źródło: www.rollershutters-seb.co.uk

Zanim kupimy roletę antywłamaniową, zwróćmy uwagę na atest. Prawdziwa roleta mająca zabezpieczać nas przed włamaniem musi posiadać atest. Jeśli sprzedawca oferuje nam roletę bez atestu, nie jest ona antywłamaniowa, tylko zabezpieczająca. To bardzo ważna różnica. Roleta zabezpieczająca będzie nas chroniła przed światłem słonecznym, nikt nie będzie mógł zobaczyć wnętrza naszego domu, ale nawet włamywacz amator poradzi sobie z nią bez problemu. Taki zakup nie ma większego sensu, bo równie dobrze możemy wewnątrz powiesić w oknie grubą zasłonę. Również zasłania, a jest o wiele tańsza.  Dlatego zwracajmy uwagę na atest. Zapłacimy więcej, ale zagwarantujemy naszej rodzinie spokój i bezpieczeństwo.

Podczas zakupu zwróćmy także uwagę na wykonanie pancerza rolety. Z góry możemy założyć, że atestowana roleta będzie miała solidnie wykonany pancerz. Jeśli jednak mamy taka możliwość, poszukajmy jak najlepszej jakości wykonania. Pamiętajmy także o grubych, solidnych prowadnicach, które będą w stanie cały ten ciężki, solidny system utrzymać. Jeśli zdecydujemy się na jak najbardziej solidną i wytrzymałą roletę, zapewne będzie ona miała elektryczny silnik. Oznacza to dla nas większy wydatek, ale również większe bezpieczeństwo.

Wydaje mi się, że najważniejszym czynnikiem przy wyborze rolety antywłamaniowej powinna być jakość produktu. Bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny to nie jest coś, na czym powinniśmy oszczędzać. Zwykle zresztą tak jest, że oszczędzanie w tych dziedzinach odbija się niekorzystnie w przyszłości. Pamiętajmy zatem o ateście, jakości wykonania, materiałach do tego użytych i solidnym pancerzu.

 

 

 

Podobne porady